Web Site Kurulum Aşamaları Nelerdir ? - Domainci

Listeleniyor: Haberler
Web Site Kurulum Aşamaları Nelerdir ? - Domainci
1.795 Son Güncelleme: 26-02-2021 22:34
Web Site Kurulum Aşamaları Nelerdir ? - Domainci

Web Site Kurulum Aşamaları Nelerdir?

Web site kurulum aşamaları nelerdir web site kurmak isteyenlerin takip etmeleri gereken aşamaları ne çok arama motorlarında aranan konular arasındadır. Web site yaptırmak isteyen kişiler bu aşamaları izleyerek web site kurulum aşamalarını kolayca öğrenebilirler. 

Web site kurulum aşamalarında ilk adım karar vermektir. Öncelikle web sitenizin konusunu ve alanını belirlemelisiniz. Bu sitenin hedef kitlesini yani kimlere ulaşmak istediğinizi belirlemelisiniz. Site için ayıracağınız bütçeyi ayarlamak ta diğer ilk aşamalar arasındadır. Ö hazırlık ve iyi bir araştırma yapmak web sitesi için en önemli adımdır. Bunlar belirlendikten sonra en önemli 2. Adım alan adı yani domain adresi almaktır. Web siteniz için host ve domain almak için ücretli ya da ücretsiz seçenekleri tercih edebilirsiniz. Bazı firmalar ücretsiz temin edebilir. Fakat ücretsiz temin edilen host ve domain işlemelerinde sitenizde istenmeyen reklamlar yayınlanabilir ve güvenlik sorunu yaşayabilirsiniz. Bu yüzden web siteniz için host ve domain adresini ücretli almak daha güvenli olacaktır. 

Web Sitenize İçerik Eklemek

Web site kurulum aşamaları nelerdir incelendiğinde web sitenize host ve domain aldıktan sonra sıra sitenizi hosta aktarma aşaması gelir. Siteniz wordpress.com ya da blogger.com gibi hazır blog sitelerine üye oldu iseniz hali hazırda bir web sitesine sahip olmuş olacaksınız. Fakat bu sitelerde sizin isteğiniz dışında reklamlar yayınlanabilir. Bu durum ücretsiz host ve domain aldığınızda olan aşamalardır. 

Ücretli bir host ve domain alındığında ise host içerinde hazır web sitesi içerikleri bulunmaz. Bu dırumda sitenize kaynak kodlarınızı kendiniz eklemeniz gerekir. Eğer bu konuda bilginiz yok ise web site tasarımı yapan firmalardan yardım almanız gerekir. 

Tüm bu aşamalardan sonra dilediğiniz içerikleri web sitenize eklemeye başlayabilirsiniz. Sitenize içerik ekledikçe takipçi sayınız artmaya başlayacaktır. Bu yüzden sitenin renk ve imajı çok önemlidir.

Web Sitesi Son Aşaması: Site Analizi ve Optimasyonu

Web sitenizi abu aşamalardan sonra yayınlamaya başladınız. Fakat düşündüğünüz ziyaretçi sayısına ulaşamayabilirsiniz. Web site kurulum aşamaları nelerdir konusunun en önemli aşaması siteye ziyaretçi kazandırmaktır. Sitenizi SEO yöntemleri ile en fazla aranılan ve tıklanılan site haline getirebilirsiniz. SEO içeriklerle sitenizi aranılan siteler arasında olmasını sağlarsınız.


Disqus Yorumları

POPÜLER HABERLER / Domainci

Ödeme Yöntemleri / Domainci

WhatsApp
908504668361