Alan Adı ve Domain Güvenliği Rolü - Domainci

Listeleniyor: Haberler
Alan Adı ve Domain Güvenliği Rolü - Domainci
169 Son Güncelleme: 08-02-2021 22:04
Alan Adı ve Domain Güvenliği Rolü - Domainci

Markanızı çevrimiçi ortamda korumak ve büyütmek herkesin hedefidir, ancak ona yaklaşım şekliniz ne tür bir işletmeye sahip olduğunuza bağlıdır: küçük bir işletme veya büyük bir kurumsal marka. Alan adı yönetimi, uluslararası bir kurumsal işletme için kişisel bir marka için olduğundan tamamen farklı bir anlama gelir çünkü ikisinin tamamen farklı ihtiyaçları vardır. Ancak ortak payda, alan adı yönetiminde güvenliğin rolü olmak herkesin endişesidir.

Kurumsal Alan Adı Yönetimi

kurumsal alan adı yönetimi

Kimleri içerir:

  • Uluslararası markalar
  • Franchise / zincirler
  • Kamuya mal olmuş kişiler

Endişeleri neler:

Uluslararası alanlar - İyi bilinen ve yerleşik bir markaysanız, isteyeceğiniz son şey sahte ürünler veya başka bir ülkede sizin adınızla faaliyet gösteren başka bir markadır. Patentler ve ticari markalardan farklı olarak alan adları, herkesinele geçirmesioldukça kolaydır ve çoğu zaman  kurtarması zordur, bu nedenle büyük uluslararası markaların İnternet'teki ad alanlarını koruma konusunda hızlı bir şekilde izlemeleri ve harekete geçmeleri önemlidir. .

Alan adı yönetimi - Tüm alan adı portföyünüzün tek bir Kayıt Şirketi altında olması, bütçeleme, departmanlar arası organizasyon ve birleştirilmiş faturalandırma için sağlıklı ve lekelenebilir bir yol oluşturmanıza yardımcı olur. Büyük ekiplerin verileri kolaylıkla taşıması için esneklik sağlayan API platformu. Proaktif ve savunmaya yönelik alan kayıtlarını içeren güçlü bir alan adı stratejisi oluşturmanıza yardımcı olacak sektörde bilgili özel hesap yöneticilerine sahip olmak.

Güvenlik gereksinimleri:

Büyük şirketler için en büyük endişe, alan adı yönetimi portföylerine emanet edebilecekleri bir ortak bulmaktır. Güvenlik, Kayıt Şirketi platformunda, ad sunucusu saldırılarına ve müşteri hesaplarının yanlış kişilerin eline geçmesini önleyen süreçlere karşı korunmak için güvenli bir BT altyapısıyla başlar.

Kayıt defteri kilitleme

Orada birkaç oyuncu o alan adı işlemleri söz konusu olduğunda. Etki alanını yöneten Tescil vardır, etki alanı portföyünüzü ve Tescil Ettireni (siz) yöneten Tescil Şirketi. Kayıt defteri kilitleme, alanınızın yetkisiz değişikliklerden korunmasını sağlamak için bir denetim ve denge sistemi oluşturur. Etki alanınızla ilgili herhangi bir bilgide değişiklik yapmak istiyorsanız, önce yetkinizi doğrulamak için Kayıt Operatörünüz ile önceden belirlenmiş bir prosedürü tamamlamanız ve ardından, istenen değişikliği sağlamak için Kayıt Operatörünün Kayıt Otoritesi ile önceden belirlenmiş başka bir prosedürü tamamlaması gerekir. amaçlanmıştır.

Bu, fazladan bir iş gibi görünebilir, ancak üst düzey hesaplarla uğraşırken, markanızı, alan adınızın yetkisiz ellere geçmesi veya web siteniz ve e-postanız gitmesi durumunda meydana gelebilecek olası bir felaketten korumada tüm farkı yaratır. işinizi dakikada binlerce hatta milyonlarca dolar kaybederek.

IP Kilidi

Bir IP hesabı kilidi, benzer şekilde, hesabınıza 3 adede kadar statik IP adresinin erişmesine izin vererek yetkisiz erişim olasılığını azaltmanıza olanak tanır.

DNSSEC

Farklı alan uzantıları farklı şeyler gerektirir. Bazı doğrulanmış etki alanları kendilerini daha yüksek bir güvenlik ve ayrıcalık düzeyine sahiptir ve sitenizi verileri dijital olarak "imzalayarak" doğrulayan DNSSEC adlı bir teknolojiye ihtiyaç duyar.

 

Küçük İşletme Alan Adı Yönetimi

küçük işletme alan adı yönetimi

Kimleri içerir:

  • Kişisel markalar
  • Girişimciler
  • Başlangıçlar

Endişeleri neler:

Yeni etki alanları - Bir etki alanı portföyü oluşturmak ve markanızı, sektörünüzü çevreleyen anahtar terimleri içeren birden çok etki alanı uzantısında güvence altına almak, böylece rakipler ad alanınızda sizinkine benzer bir marka oluşturamaz. Gelecekteki pazarlama kampanyalarında kullanılmak üzere farklı TLD'lerin kaydedilmesi.

Alan adı yönetimi - Hesabınıza girip, bozduğunuz şeyleri düzeltmenize ve hesabınızda konuyla ilgili bilginizin ötesinde güncellemeler yapmanıza yardımcı olabilecek arkadaş canlısı ve duyarlı bir destek ekibine erişimle değişiklik yapma kolaylığı.

Güvenlik gereksinimleri:

2-Faktörlü Kimlik Doğrulama

Teknoloji endüstrisi yeni norm olarak 2 faktörlü kimlik doğrulamayı benimsedi . Hesabınızı akıllı telefonunuzun parmak uçlarından korumanın en kolay yolu .

SSL Sertifikaları

Küçük işletmeler dahil tüm işletmelerin her zamankinden daha fazla bir SSL Sertifikasına sahip olması gerekiyor. Google, İnternet'i daha güvenli hale getirme misyonuyla hareket ediyor, böylece SSL Sertifikası olmayan web siteleri artık web tarayıcısında güvenli değil olarak etiketleniyor , İnternet kullanıcılarını bu sitelere gitmekten caydırıyor ve bunun karşılığında markaların değerini müşterilerinin verilerini çevrimiçi olarak korumak.

Whois Gizlilik

Bir alan adını kaydettiğinizde , adınız, şirketiniz, e-postanız ve telefon numaranız gibi kişisel bilgileri veren herkese açık bir kayıt oluşturulduğunu herkes bilmiyor . Küçük bir işletme iseniz isteyeceğiniz son şey, alan adınızla birlikte size web hizmetleri satmaya çalışan avukatlardan gelen kutunuzda spam ile dolup taşmaktır. Özel Kayıt , iletişim bilgilerinizin yerini alır ve gelen tüm mesajları filtreler.

Her işletme benzersiz bir kar tanesidir - büyük bir uluslararası markanın ihtiyaçları küçük bir işletmenin ihtiyaçlarından çok farklıdır. Anahtar, alan adı yönetimi ihtiyaçlarınızı karşılayacak ve büyüdükçe sizinle birlikte büyüyecek kadar esnek bir ortak bulmaktır.


Disqus Yorumları

POPÜLER HABERLER / Domainci

Ödeme Yöntemleri / Domainci

WhatsApp
908504668361