Google Kayıt Defteri ile Güvenli Bir Siteye Ulaşmanın İki Adımı

Listeleniyor: Haberler
Google Kayıt Defteri ile Güvenli Bir Siteye Ulaşmanın İki Adımı
873 Son Güncelleme: 05-02-2021 11:05
Google Kayıt Defteri ile Güvenli Bir Siteye Ulaşmanın İki Adımı

Ulusal Siber Güvenlik Farkındalık Ayı için Güvenli Bir Site Oluşturun

Web harika bir yer. Arkadaşlarla bağlantı kurmak, komik videolar paylaşmak, küçük bir alışveriş terapisiyle gevşemek ve hatta işlerimizi ve kariyerlerimizi başlatmak için gittiğimiz yer burası. Ancak İnternet, insanların kişisel ve finansal bilgilerinizi çalmaya çalıştıkları karanlık ve korkutucu bir yer de olabilir. İster bir İnternet kullanıcısı, ister bir web sitesi sahibi veya bazen her ikisi de olun, Google ile güvenli bir site oluşturmak ve ziyaretçinizin bilgilerini korumak için atabileceğiniz temel adımlar vardır.

Güvenli site 1. adım: SSL sertifikası yükleyin

Bir web sitesi sahibi olarak, web sitenize gelen trafiğin bir SSL sertifikası ile güvence altına alınmasını sağlamak sizin sorumluluğunuzdadır. Sitenize gelen trafiği SSL ile şifreleyerek, web sitenize gelen ve web sitenizden gelen iletişimlerin bir kulak misafiri tarafından görülememesini sağlarsınız. URL çubuğunda alan adınızın solunda "HTTPS", kilit veya şirket adı gibi görsel güvenlik göstergeleri gördüğünüzde bir web sitesinin güvenli olduğunu anlarsınız.

güvenli site bağlantısı

Arkadaşınıza kişisel bilgilerinizi içeren özel bir mesaj içeren bir mektup göndereceğinizi varsayalım. Bir kartpostalla mı yoksa zarfla mı göndermeyi tercih edersiniz? Zarf, SSL sertifikasının fiziksel bir örneğidir, çünkü üçüncü şahısların alıcıya giderken içeriğini okumasını veya değiştirmesini engeller.

SSL nasıl edinilir 

1. 101domain.com adresini ziyaret edin

2. SSL sertifikaları seçimlerimize bir göz atın

3. Daha katı güvenlik gereksinimleriniz varsa, uzman düzeyinde SSL seçeneklerimize bakın ( Sectigo'dan 17 tane taşıyoruz )

4. Sepetinize SSL ekleyin

5. Kontrol edin ve bize hangi alan adını kullanacağınızı söyleyin. Bizimle barındırılan bir alan adı kullanıyorsanız, SSL sertifikanız sitenize otomatik olarak eklenecektir! Dışarıdan bir sağlayıcıda barındırılan bir alan adı kullanıyorsanız, bu kurulum kılavuzunu takip edebilirsiniz .

Güvenli site 2. adım: Web sitenizin tamamının şifrelenmiş olduğundan emin olun

Web sitenizde şifrelenmemiş tek bir sayfa, bir bilgisayar korsanının sitenizin geri kalanına erişmek için ihtiyaç duyduğu tek şeydir. Bunu önlemek için, yalnızca kredi kartı numaraları veya giriş bilgileri toplayan sayfalar için değil, web sitenizin tamamında şifreleme yapmanız gerekir. Müşterilerin asla göremeyeceğini veya etkileşimde bulunmayacağını düşündüğünüz sayfalar ve HTTPS sayfalarına yeniden yönlendiren şifrelenmemiş açılış sayfaları bile risk oluşturabilir. Şifrelenmemiş sayfalar, siber suçluların sitenizin geri kalanına göz atması için bir kapı açabilir. Bu nedenle, sitenizi müşteriye dönük taraftan arka uca ve aradaki her sayfaya kadar güvenli hale getirmeniz gerekir .

Şifreleme nasıl sağlanır

HSTS tarafından önceden yüklenmiş bir üst düzey alan (TLD) kullanın

HSTS preload liste modern tarayıcılar yalnızca şifrelenmiş bağlantısı üzerinden yükleyecektir web sitelerinin bir listesidir. Örneğin, .app, .dev ve .page gibi alanlar  zaten HSTS önyükleme listesindedir. Bu, yapmanız gereken tek şeyin bir SSL sertifikası yüklemek ve ilk günden itibaren güvenlik avantajlarından yararlanmak olduğu anlamına gelir. Tek yapmanız gereken SSL sertifikanızı yüklemek.

HSTS önyükleme listesine kendiniz başvurun

Zaten HSTS önyükleme listesinde bulunan bir TLD kullanmıyorsanız, web sitenizi hstspreload.org adresinden tek tek ekleyebilirsiniz . Bunun yavaş bir süreç olabileceğini ve listedeki güncellemelerin yalnızca yeni tarayıcı sürümleri çıktığında yapıldığını ve tüm tarayıcılar için aylar sürebileceğini unutmayın.

Ulusal Siber Güvenlik Farkındalık Ayını% 15 İNDİRİM .APP, .DEV ve .PAGE! Özel promosyonuyla kutluyoruz! Google'ın HSTS önceden yüklenmiş TLD'leri ve bir SSL sertifikası ile güvenli bir site elde etmek için tek yapmanız gereken iki adımdır.Disqus Yorumları

POPÜLER HABERLER / Domainci

Ödeme Yöntemleri / Domainci

WhatsApp
908504668361