2020 Yılına Bakış: Yolda fiyat artışları

Listeleniyor: Haberler
2020 Yılına Bakış: Yolda fiyat artışları
167 Son Güncelleme: 31-01-2021 23:48
Etki alanı yatırımcı maliyetleri artmak üzere.

Bu, 2020'deki alan adı endüstrisiyle ilgili bir dizi gönderinin beşincisidir . Diğerlerini buradan okuyun .

.Com fiyatları yükseliyor.

ICANN , 2020'de Verisign (NASDAQ: VRSN) ile bir sözleşme uzatması yapmayı kabul etti . Uzatma, Verisign'ın her altı yıllık sözleşme uzatmasının son dört yılında .com alan adlarının toptan satış fiyatını yılda% 7 artırmasına olanak tanıyor. Potansiyel fiyat artışlarının ilk yılı Ekim ayında başladı.

Verisign, salgın sırasında faiz artışlarını erteledi, ancak ilk fiyat artışını Ekim 2021'e kadar uygulamaya koymayı planladığını söylüyor.

% 7 pek fazla görünmeyebilir, ama artıyor. 1.000 alan adının sahibi, dördüncü artışta ek yenileme ücretlerinde yılda yaklaşık 2.400 ABD doları ödemeyi bekleyebilir.

Ve Verisign için çok para. 151.75 milyon kayıtlı .com alan adı var. Yenilemenin ardından, ilk% 7'lik artış, Verisign'ın kâr hanesine 80 milyon $ 'ın üzerinde saf kar ekler.

(Alan adı sahipleri muhtemelen diğer uzantılarda da fiyat artışlarıyla karşılaşacaktır. ICANN 2019'da .org, .info ve .biz dahil olmak üzere çoğu üst düzey alan adında tüm fiyat kısıtlamalarını kaldırdı.)

Ve böylece alan yatırımcıları ile Verisign arasındaki sevgi / nefret ilişkisi devam ediyor. Etki alanı yatırımcıları, .com'un değerini etki alanı bloglarında ve forumlarda desteklemek için zaman harcarken, bu arada fiyat artışlarına karşı savaşırlar.

Sadece birkaç yıl önce Verisign, alan yatırımcılarını ağırladı ve ağırladı. Sonra onları otobüsün altına attı .

Ancak Verisign, bu yıl kayıt şirketlerini ve büyük yatırımcıları yatıştırmaya çalışmak için de adımlar attı. Bu yıl, yeni bırakılan .com alan adlarının fiyatını düşüren ve damla yakalayıcıların karını dolduran pazarlama promosyonları gerçekleştirdi.

Kesin olan bir şey var: Verisign'ın sağladığı fiyat artışlarından tam olarak yararlanmasını bekleyin. Ve bu, alan adı sahipleri için artan maliyetler anlamına gelir.


Disqus Yorumları

Ödeme Yöntemleri / Domainci

WhatsApp
908504668361