Domain Spam Score Nedir? - Domainci

Listeleniyor: Bloglar
Domain Spam Score Nedir? - Domainci
133 Son Güncelleme: 26-02-2021 22:25
Domain Spam Score Nedir? - Domainci

Domain Spam Score nedir? Ne işe yarar gibi konularda merek edilenleri açıklamaya yönelik yazımızda kısaca belirtmek istiyoruz. Öncelikle Domain Spam  Score terimini açıklayacak olursak Moz tarafından geliştirilmiş sitelerin veya link alınan sitelerin spam skorunun öğrenildiği güvenli bir sistem olarak tanımlanır. 

Arama motoru optimizasyonu yani kısaca SEO uyumu ile ilgilenen yardımcısı olan  Moz tarafından geliştirilen bu sistem sayesinde tüm siteleri güven altında tutmak mümkün olabilmektedir. Örnek olarak link aldığımız sitelerin kalitesini incelemekle veya yorumları okumakla çözülemediği için bu linkler bazen zararlı da olabiliyordu.  İşte bu noktada Moz tarafından geliştirilen Spam Score sayesinde ücretsiz bir şekilde hem kendi sitenizin hem de rakibinizin sitesinin kalitesini rahatlıkla inceleyebilirsiniz. 

Domain Spam Score Hesaplamak İçin Neler Gereklidir?

Domain Spam Score hesaplamak için bazı kriterler gereklidir. Domain Spam Score nedir? Konusu içinde bu hesaplamalar için gerekli unsurlar önemlidir. Bu konuda pek çok unsur bulunur. 

Bu unsurlar arasında mevcut içerik sayısı, alan adı uzantısı, alana adı uzunluğu ve alan adında rakam alan için gerekli olan unsurlar arasındadır. Daha sonra Google yazı tipi, google etiket yöneticisi, doubleclick present web sitenizin spam algılamasını önleyebilir. 

Telefon numarası, e-posta adresi, Linkedin bağlantısı, SSL sertifikası, Meta anahtar kelimeler, düşük sayıda ziyaretçi, Rel canonical etiketi, tittle uzunluğu ve meta anahtar kelime uzunluğu maddeleri gelir. Bunları takiben favicon, facebok piksel, dış bağlatılırın sayısı, kalitesi, içerik oranı, alan adı içindeki ünlü ve ünsüzler, alan adında tire kullanmak, url uzunluğu, istenmeyen kelimeler ve son olarak yüksek TBM metinler gelir. 

Yukarıda belirtilen unsurların tümü Spam Score hesaplamalarında kullanılan ve dikkat edilen noktalardır. 

Domain Spam Score Puan Değerleri Nedir?

Domain Spam Score puan değerleri hangi aralıklarda verilir? Domain Spam Score nedir? Konusu içerisinde en fazla sorulan sorular arasındadır. Hesaplama yapılırken pek çok değer göze alınarak yapılan bu hesaplamalarda hangi puanlar verilir?

Spam Score hesaplanırken 0-17 puan arası değerlendirme yapılır. 

0-4 arası düşük dereceli risk, 5-7 arası orta dereceli risk, 7 ve üzeri ise tehlikeli olarak belirtilir. 


Disqus Yorumları

POPÜLER BLOGLAR / Domainci

Website sıralama yükseltme ve seo - Domainci Bloglar

Website sıralama yükseltme ve seo - Domainci

1.669 05.03.2021 15:26
Webmaster kaynak ve websiteleri - Domainci Bloglar

Webmaster kaynak ve websiteleri - Domainci

999 05.03.2021 15:02
Domain satışı ile para kazanmak Bloglar

Domain satışı ile para kazanmak

772 12.01.2021 12:16
Website güvenliği arttırma - Domainci Bloglar

Website güvenliği arttırma - Domainci

739 05.03.2021 15:28

Ödeme Yöntemleri / Domainci

WhatsApp
908504668361