Domain Nasıl Satılır ? - Domainci

Listeleniyor: Bloglar
Domain Nasıl Satılır ? - Domainci
120 Son Güncelleme: 24-02-2021 21:24
Domain Nasıl Satılır ? - Domainci

Domain aldıktan sonra nasıl satabilirim? Bu konuda kimler nereye başvurmak gerekir? Gibi soruların cevapları merak edilen konular arasındadır. Bir web sitesi satın aldınız, kullandınız fakat artık kullanmak istemiyorsunuz. Bu durumda daha önce almış olduğunuz domain adını satabilir ve bundan para kazanabilirsiniz.

Domain satışında en önemli nokta uzantısıdır. Uzantılar içinde en değerli olan uzantı com adlı olanlarıdır.  Bunun nedeni ise e-ticaret sektörünün giderek yaygın hale gelmesidir. Bu uzantıyı kullanan şirketler in piyasada büyüyerek ilerlemesinden dolayı com uzantılı domain isimleri daha yüksek değere sahip olmuşlardır. Birçok kişi uygun adlı .com alanı için yüksek ücretler ödemektedir. 

Domain Adınızı Nerede Satabilirsiniz?

Domain adınızı satmak istediğinizde iletişim bilgilerinizin herkese açık bir şekilde olması gerekir. Domain satın almak isteyen kişi iletişim bilgilerinizi WHOIS dizisinde bulunabilir olması sayesinde alıcılar sizinle iletişime geçebilir. Domain aldıktan sonra nasıl satabilirim sorusunun cevabı bu site üzerinden iletişim bilgilerinizin paylaşılması ile daha çabuk alıcılara ulaşır. 

Eğer satmak istediğiniz domain adı kaliteli ise basit bir satış sayfası oluşturabilir ve kendiniz domain adınızı bu sayfa üzerinden satışını sağlayabilirsiniz.  Diğer bir yol ise domain adınızı daha fazla kişiye duyurmak ve daha hızlı satılmasını sağlamak için domain konusunda isim yapmış bir siteye üye olarak domain adınızı satabilirsiniz. Domain adınızı tek bir fiyat üzerinden satabileceğiniz gibi açık artırma yöntemi ile de satışını sağlayabilirsiniz. 

Domainci adresini takipte kalarak daha fazla bilgiye ulasabilirsiniz . Domainci.com.tr

Disqus Yorumları

POPÜLER BLOGLAR / Domainci

Website sıralama yükseltme ve seo - Domainci Bloglar

Website sıralama yükseltme ve seo - Domainci

1.669 05.03.2021 15:26
Webmaster kaynak ve websiteleri - Domainci Bloglar

Webmaster kaynak ve websiteleri - Domainci

998 05.03.2021 15:02
Domain satışı ile para kazanmak Bloglar

Domain satışı ile para kazanmak

772 12.01.2021 12:16
Website güvenliği arttırma - Domainci Bloglar

Website güvenliği arttırma - Domainci

739 05.03.2021 15:28

Ödeme Yöntemleri / Domainci

WhatsApp
908504668361