Alan Adlarını - Sansürsüz Bir İnternette Koruyun

Listeleniyor: Bloglar
Alan Adlarını - Sansürsüz Bir İnternette Koruyun
117 Son Güncelleme: 08-02-2021 21:53
Alan Adlarını - Sansürsüz Bir İnternette Koruyun

İnternet harika bir yer çünkü bilgileri daha önce hiç olmadığı gibi paylaşmamıza izin veriyor, ancak ya ödemeleri güvenli bir şekilde göndermek ve almak için de kullanılabilirse? Blockchain alan devrimcileri yeni bir İnternet yaratmayı hedefliyor. Ödemelerin evrensel olarak paylaşılabildiği ve sahiplerin kendi alan varlıkları üzerinde tam kontrole sahip olduğu bir yöntem. Merkezi olmayan bir İnternet. Heyecan verici mi geliyor? Dehşet verici? Her iki durumda da bunu okumak isteyeceksiniz.

Blockchain etki alanları nedir?

Blockchain etki alanları, bir blockchain üzerindeki dijital varlıklardır. Etki alanı adı sistemi (DNS) genellikle İnternet adres defteriyle karşılaştırılır. IP adresleri olarak bilinen uzun bir rastgele sayı dizisini hızlı bir şekilde tanımlamak için example.com'u ve diğer geleneksel alan adlarını nasıl kullandığımıza benzer şekilde, blockchain etki alanları, bir kullanıcının onaltılık kripto para birimi cüzdan adresini insan tarafından okunabilir bir adla basitleştirmek için kullanılır.

Blok zinciri alan adları geleneksel alan adlarından nasıl farklıdır?

Etki alanı adlarına benzeyebilirler ancak sıradan etki alanı adları değildirler. Başlangıç ​​olarak, ICANN tarafından düzenlenmezler, bu da kendi kurallarına sahip oldukları anlamına gelir. ICANN, ağın çalışır durumda olduğundan emin olurken ad alanlarını küresel olarak yönetmek ve güncellemekle görevli kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Blockchain web sitelerini çözmek için, kullanıcıların tarayıcı uzantılarını kullanması veya bu uzantılarla entegre olan Firefox gibi belirli tarayıcıları kullanması gerekir.

Blockchain alanlarının ayrıca birkaç özel kullanım durumu vardır.

blockchain ödemeleri

1. Ödeme Geçidi

Blockchain alan adları için ilk ve en önemli kullanım durumu, dünya çapında anında güvenli ödemeler göndermektir. Paypal, Stripe ve Venmo gibi araçlar, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki insanların dijital ödemeleri kabul etmesini kolaylaştırdı, ancak dünyanın diğer bölgeleriyle kolayca bütünleşmiyorlar.

Blockchain etki alanları, işi basit hale getirir ve kripto para birimi cüzdan adresinizi etki alanı adınıza eklemek ve kullanıcıları ödemeleri için oraya göndermek kadar basittir. Bu işlem ucuzdur ve ödemeler anında dünyanın herhangi bir yerinden dünyanın herhangi bir yerine gönderilebilir.

2. Sansür Yok

Bir alan adı kayıt şirketi olarak, konuşma özgürlüğünü sağlamaya devam ederken İnternet'i güvenli bir yerde tutmanın muazzam sorumluluğunu anlıyoruz. ICANN ve 101 alan adı gibi pek çok kayıt şirketi, kimlik avı siteleri olarak kullanım için alan adı kaydını veya istenmeyen ticari e-posta ("spam") gibi diğer yasa dışı etkinlikler ve telif hakkıyla korunan ve ticari markalı materyallerin kötüye kullanılması dahil olmak üzere kötü amaçlı yazılım dağıtımı gibi diğer yasa dışı faaliyetler için önleyen politikalar uygular . Öte yandan, blockchain etki alanlarında böyle bir politika yoktur. Bu nedenle, herkes sansüre dayanıklı bir web sitesi oluşturabilir.

sansür yok İnternetblockchain etki alanı denetimi

Toplam Kontrol

101 alan adı gibi alan adı kayıt kuruluşları altında işletilen geleneksel alan adlarının aksine, blok zinciri alanları kripto para birimi cüzdanınızda saklanır. Bu, hiçbir şirketin veya mahkeme kararının alan adınızı ele geçiremeyeceği anlamına gelir .

Yeni İnternette neden marka korumasına ihtiyacınız var?

Gördüğünüz gibi, blockchain etki alanlarını bu kadar güçlü kılan, aynı zamanda onları tehlikeli yapan da. Blok zinciri tabanlı DNS projeleri, etki alanı sahibine güç sağlar ve web için DNS protokolünün yanında var olan merkezi olmayan bir protokol oluşturur. Sansür olmadan, bu yeni İnternet esasen Vahşi Vahşi Batı'dır.

Blockchain alan adları, .COM veya .ORG alan adları gibi geleneksel ticari marka koruma mekanizmalarına sahip değildir. Bu nedenle, marka sahiplerine ticari markalarını siber işgalden korumalarını tavsiye ederiz .

Blockchain etki alanlarını kim sağlar?

Her yerde mevcut olan en geniş üst düzey etki alanı seçenekleriyle, 101 etki alanı, müşterilerimize blockchain etki alanları sunmaktan heyecan duymaktadır.

İlk ortaklığımızı 2018'de Ethereum Blockchain ile başlattık ve şimdi Handshake ile blockchain etki alanları sunuyoruz. El sıkışma, mevcut ticari marka adı sahipleri için önceden rezerve edilen ilk isimdir ve son derece beklenen blockchain etki alanları zirveye ulaşır.


Disqus Yorumları

POPÜLER BLOGLAR / Domainci

Domain satışı ile para kazanmak Bloglar

Domain satışı ile para kazanmak

558 12.01.2021 12:16
Whois Gizlilik Kullanımı - Domainci Bloglar

Whois Gizlilik Kullanımı - Domainci

183 08.02.2021 21:59
Domainci.com.tr Tanıtım Bloglar

Domainci.com.tr Tanıtım

155 03.01.2021 23:23

Ödeme Yöntemleri / Domainci

WhatsApp
908504668361