Alan Adları Nasıl Kurtarılır

Listeleniyor: Bloglar
Alan Adları Nasıl Kurtarılır
50 Son Güncelleme: 08-02-2021 21:52
Alan Adları Nasıl Kurtarılır

Süresi dolan alan adlarını kurtarmak, en kötü düşmanımızın başına gelmesini istemeyeceğimiz karmaşık ve yorucu bir deneyimdir. Kullanım sırasında alan adlarını kurtarmak pahalı ve zaman alıcıdır, bu nedenle müşterilerimizi eğitmek ve alan adlarının süresinin dolmasını önlemeye yardımcı olacak araçlar sunmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.

İnsanların, alanlarını kurtarmak için pahalı bir yenileme ücreti ödeme veya onu bırakma kararıyla karşı karşıya kaldıklarında genellikle hayal kırıklığına uğramaları anlaşılabilir bir durumdur. Çoğu alan sahibi için ikincisi bir seçenek değildir. Alan adları varlıklardır ve tökezleyecekler alanlarınız yanlış ellere eğer böyle sizin için büyük sorun anlamına gelebilir.

Yenileme ücretleri, etki alanı endüstrisinde standarttır. Ne zaman bir ücret ödemeniz gerekse talihsiz bir durum olsa da, yenileme ücreti gizli bir ücret değildir ve alan adı deneyiminize izin vermenin sonuçları şeffaftır. Bazı diğer alan adı kayıt kuruluşları, kullanım için daha az ücret alırken, diğerleri daha fazla ücret alır.

Sektördeki en geniş TLD seçimine erişim sağlayan 101domain, uzak bölgelerdeki alan kayıtlarıyla ve sınırlı teknolojiyle alan adınızı kurtarmak için küresel bağlantılara sahiptir . Alanınızı başka bir yerde yenilemeyi unuttuysanız, yine de alan adını yenilemenize ve alanı 101 alan adına aktarmanıza yardımcı olabiliriz.

 

101domain adresinde kullanımda olan alan adları nasıl kurtarılır

101 alan adındaki çoğu genel üst düzey alan (gTLD) için

Ek süre: 40 gün - bir alan adı ek bir ücret ödemeden yenilenebilir

Geri Alım Süresi: 30 gün - alan adını kurtarmak için 150 $ ücret alınır (bu, alan adının yenilenmesini içermez)

Süresi dolan bir alanı kurtarmak için maksimum süre: 70 gün - Kullanıcıları 120 gün içinde sona eren alanlara sahip oldukları konusunda uyaran bir dizi e-posta göndermeye başlarız.

Alan adlarınız sona erme tarihinde 00:00:01 UTC'den önce kurtarılmadıysa bir kullanım ücreti ödemeniz gerekecektir. Bu, alan adlarını sona erdiği gün yenileyebileceklerini düşünen insanlar için genellikle kafa karıştırıcıdır, ancak bu, nerede yaşadığınıza bağlıdır. Bazı kullanıcıların, herhangi bir ücret ödememek için sona erme tarihinden önceki gün alan adlarını yenilemeleri gerekebilir.

kullanım alanı yaşam döngüsü

Bir heyecan arıyorsanız, paraşütle atlamayı şiddetle tavsiye ederiz. Alan adlarınızı kurtarmak için son saniyeye kadar beklemekten çok daha heyecan verici.

 

Geri ödeme ücreti nasıl önlenir

Otomatik Yenile

Trafiği doğru hesaplamadığınız için (veya havaalanı barından adınızın çağrıldığını duymadığınız) için kaç uçuş kaçırdınız? Kredi kartınızı bir restoranda kaç kez bıraktınız? Kendinizi dairenizden veya anahtarlarınızı arabanın içinde kilitlemeye ne dersiniz? Demek istediğim, biz insanız ve hata yapıyoruz. Devam eden çok şeyimiz var ve her şeyi aynı anda yapmaya çalıştığımızda, işler çatlaklardan kayma eğiliminde oluyor.

101 alan adı konusunda ihtiyatlı davranıyoruz, bu nedenle varsayılan olarak tüm yeni alan adı satın alımlarında otomatik kayıt uzatma etkinleştirilmiştir. Otomatik yenileme ayarlarınızı istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Tamamen kapsamlı olmak için, hesap ayarlarınıza gitmenizi ve hesabınızdaki tüm alanlarda otomatik yenilemeyi etkinleştirmenizi öneririz.

 

101 alan adı hesabınızda otomatik yenilemeyi nasıl etkinleştirirsiniz?

 

Alan Adı Portföy Yönetimi

Alan adlarınızın markanızı desteklemeye devam etmesini sağlamak için bakım gereklidir. Bir alan adı portföy yönetimi stratejisi , çevrimiçi varlıklarınızın güncel ve güvenli olmasını sağlar. Üç ayda bir portföy incelemeleri yapmak ve yenilemelerden, kayıtlardan ve yeni etki alanı lansmanlarından sorumlu bir kişi veya ekip atamak iyi bir uygulamadır .


Disqus Yorumları

POPÜLER BLOGLAR / Domainci

Domain satışı ile para kazanmak Bloglar

Domain satışı ile para kazanmak

558 12.01.2021 12:16
Whois Gizlilik Kullanımı - Domainci Bloglar

Whois Gizlilik Kullanımı - Domainci

184 08.02.2021 21:59
Domainci.com.tr Tanıtım Bloglar

Domainci.com.tr Tanıtım

155 03.01.2021 23:23

Ödeme Yöntemleri / Domainci

WhatsApp
908504668361