Web Sitenizi Geliştirme - Domainci

Listeleniyor: Bloglar
Web Sitenizi Geliştirme - Domainci
30 Son Güncelleme: 07-02-2021 19:35
Web Sitenizi Geliştirme - Domainci

Web siteniz, dünya için sanal ofis alanınız olarak ikiye katlanır. Ve tıpkı fiziksel ofis alanınız gibi, web siteniz de değişen zamanlara ayak uydurmak için periyodik iyileştirmelere ve ince ayarlara ihtiyaç duyar. Yeni özellikler eklemek, müşterilerinizle daha iyi etkileşim kurmanıza ve yenilikçi bir marka olarak görünmenize yardımcı olacaktır.

Bu konuda size yardımcı olmak için, web sitenizin kullanıcı deneyimini ve tasarımını iyileştirmeye yardımcı olacak ince ayarlar ve yükseltmeler hakkında birkaç öneri listeledik .

1. Yeni Etki Alanı Uzantılarını Kabul Edin

Seçtiğiniz adınız mevcut olmadığı için hantal bir alan adına razı olmak zorunda olduğunuz günler geride kaldı. Bugün, çok sayıda yeni alan adı uzantısı, anlamlı ifadeler ve seçtiğiniz kelimelerle birlikte muazzam bir marka oluşturma potansiyeli sunuyor. Web sitenizi yeniliyor veya çevrimiçi marka varlığınızı modernize etmek için ince ayarlar yapıyorsanız, yeni bir alan adı uzantısı olan bir alan adı almayı düşünmelisiniz .

Örneğin, yeni başlatılan  .cyou alan adı uzantısı  , başka bir yerde hemen bulunmayan geniş bir bağlamsal ad havuzu sunar. Ve endişelenmeyin, yeni bir alan adına geçiş yapmak da nispeten basittir. Alan adınız, potansiyel müşterilerin web sitenizi ve markanızın neyi temsil ettiğini anlamaları için ilk temas noktasıdır.

Garip veya hatırlaması zor bir alan adı, güvenilirliğinizi sorgulamalarına ve marka değerinizi ciddi şekilde engellemelerine neden olur. .Cyou gibi yenilikçi ve yeni bir alan adı uzantısı ile kısa, hatırlaması kolay bir alan adı, güçlü bir ilk izlenim yaratacaktır.

2. Yeni İçerik Yayınlayın

Web siteniz veya iş alanınızla alakalı yeni anahtar kelimelere ve ifadelere dikkat etmek çok önemlidir. Web sitenizin trend olan anahtar kelimeler için sıralamasına yardımcı olacak konuları arayın ve sohbete göz kulak olmak için Google Uyarıları oluşturun. Web sitenizde anahtar kelime açısından zengin ifadelerle yeni içerik yayınlamak, SEO değerinizi artıracak ve ziyaretçilerinizi taze, değer odaklı içerikle memnun edecektir .

İçerik yayınlamak için ayrılmış bir bölümünüz yoksa,  web sitenizde bir blog başlatmayı düşünebilirsiniz  . Doğru anahtar kelimeleri ve ilgi çekici içeriği içeren yüksek kaliteli blog gönderilerini tutarlı bir şekilde yayınlamak, web sitenize daha fazla trafik çekecektir. Google Anahtar Kelime Planlayıcı ve SEMrush gibi araçlar, anahtar kelime ve konu araştırması için mükemmeldir.

Blog

3. Afişleri ve Resimleri Güncelleyin

Yüksek kaliteli görsellere ve çekici afişlere sahip olmak bir zorunluluk olsa da, zaman zaman bunları güncellemek de zorunludur. Günlük işlerin koşuşturmacası içinde, bu basit web sitesi güncellemesini gözden kaçırmak mümkündür. Ancak, web sitenizin modası geçmiş ve durgun görünmemesi için tüm resimleri ve afişleri güncellemek önemlidir.

Örneğin, banner resimleriniz yeni mobil uygulamanızı indirme ve kullanma talimatlarını gösteriyorsa, resimde en son akıllı telefonları dahil ettiğinizden emin olun. Görsel bir değişikliğin, banner resminizin uygulamanızı göstermek için bir iPhone 6 kullanmasıdır - en yeni iPhone tasarımını kullanması gerekir. Benzer şekilde, bir zarafet ve modernlik dokunuşu eklemek için web sitenizi bir dizi yeni yüksek kaliteli stok görselle güncellemek akıllıca olacaktır.

4.  Basit Tasarım Öğeleri Ekleyin

Yukarıdaki noktada önerildiği gibi, görseller web sitesi tasarımınızın ayrılmaz bir parçasıdır. Basit animasyonlar ve efektler, web sitenize bir ihtişam ve çekicilik katacaktır. FreePik ve Unsplash , sanatçıya atıfta bulunurken sitenizde kullanabileceğiniz stok fotoğrafları ve illüstrasyonları bulabileceğiniz favori web sitelerimizden ikisidir . Bir dizi harekete geçirme düğmesini belirtmek için renk kullanmak, bir karuselde afiş resimleri görüntülemek veya fareyi tek tek seçeneklerin üzerine getirdiğinizde basit bir sallama etkisi ile web sitenize hareket eklemek, web sitenizin kullanıcı deneyimi düzeylerini artıracaktır.

basit tasarım öğeleri

Animasyonları ve efektleri minimum ve basit tutmak akıllıca olacaktır. Bunları gerektiğinde ekleyin, böylece web sitenize temiz ve şık bir görünüm katarlar. Her yere animasyon ekleyerek aşırıya kaçmayın, aksi takdirde web sitenizi yapışkan bir PowerPoint sunusu gibi gösterme riskini alırsınız.

5. Ana Sayfanızı Modernleştirin

Ana sayfanıza bir makyaj vermek, web sitenizin tamamını yenileyemediğinizde akıllıca bir seçimdir. Banner görsellerinizi yenileriyle değiştirin veya ürünlerinizi veya sunduklarınızı vurgulayan bir video eklemeyi düşünün. Doğru yapılırsa, ana sayfa banner videoları arzu edilen ve çekici seçenekler sunar. Ayrıca, kullanıcılarınızın yolculuğuyla uyumlu olmasını sağlamak için ana menü çubuğunuzu yenileyebilirsiniz.

Ek olarak, marka kurallarınıza bağlı olarak renkleri ve yazı tiplerini değiştirmeyi de seçebilirsiniz. Web sitenizi periyodik olarak geliştirmek çok önemlidir. Markanızın temel tekliflerini karşılamak için açılır menülerinizin tipografisi ve altbilgi ve ana gezinme çubuğundaki renklerle oynayın. Ana sayfanız web sitesinin yüzü olduğundan, yeni bir görünüm, insanları web sitenizde daha fazla zaman geçirmeye ve diğer sayfaları keşfetmeye yönlendirecektir.

Ana sayfanız sosyal medyadaki varlığınızla bağlantılı olmalıdır. Sosyal kanıtı sergilemek, ilk kez gelen ziyaretçilerin işletmeniz hakkında daha fazla bilgi edinmesine yardımcı olacaktır. Ana sayfanız, güven oluşturmak için özel bir bölümde müşteri referanslarını da vurgulayabilir.

6. Canlı Sohbet ve Formlar Gibi Yeni İşlevler Ekleyin

İnsanların sizinle iletişim kurmasını sağlamanın harika bir yolu, web sitenize formlar eklemektir. İnsanların size ulaşmasını isteyen bir bize ulaşın veya soru formu ekleyin. Form tasarımının web sitenizin temasına uygun olduğundan emin olun. Ek olarak, minimum alan veya bölümle formu basit tutmak çok önemlidir, böylece ziyaretçileriniz rahatsız edilmeden kolayca geçebilir. Karmaşık bir biçim, insanları kullanmaktan caydırır.

Web siteniz bir bilgi merkezi olarak hizmet verirken, aynı zamanda müşterilerin ve potansiyel müşterilerin sizinle iletişim kurabileceği tek yer olarak ikiye katlanır. Web sitenizi, müşterilere anında işletmenizle etkileşime geçme şansı sunan sohbet robotları gibi en yeni AI (yapay zeka) teknolojisiyle değiştirin.

Web siteleri basit bir iletişim aracından çok daha fazlasıdır. Canlı sohbet işlevi, yeni ürünler hakkında bilgi almaktan geri bildirimde bulunmaya ve şikayet şikayetlerini bildirmeye kadar, kullanıcı deneyimini geliştirmenin ve işinizi daha ulaşılabilir hale getirmenin şık bir yoludur.


Disqus Yorumları

POPÜLER BLOGLAR / Domainci

Domain satışı ile para kazanmak Bloglar

Domain satışı ile para kazanmak

529 12.01.2021 12:16
Whois Gizlilik Kullanımı - Domainci Bloglar

Whois Gizlilik Kullanımı - Domainci

181 08.02.2021 21:59
Domainci.com.tr Tanıtım Bloglar

Domainci.com.tr Tanıtım

154 03.01.2021 23:23

Ödeme Yöntemleri / Domainci

WhatsApp
908504668361